Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka
w Paszkówce

34-113 Paszkówka, tel/fax: (033) 879-30-47

Witamy na stronie internetowej SP w Paszkówce

SP Paszkówka "Pamiętajcie o ogrodach..." -
Tradycja to drugie imię naszej szkoły

Serdecznie witamy wszystkich internautów na naszej stronie internetowej.
Zachęcamy do częstego odwiedzania i zapoznawania się z działalnością naszej placówki.

dyrektor szkoły mgr Barbara Dutka

Aktualności

 • 02 grudnia 2018r.Osiągnięcia sportowe ucznia z klasy VII

  SP Paszkówka

  Uczeń klasy VII Filip Baran trenuje karate już od najmłodszych lat, dzięki swojej ciężkiej pracy osiąga w tej dziedzinie liczne sukcesy. 29 września 2018 r odbył się turniej GALIZIA CLIP, organizowany przez Leżajski Klub Kyokushin . Spośród 300 zawodników z 5 krajów ( Litwy, Łotwy, Ukrainy, Rosji i Białorusi) Filip pokonał wielu zawodników zdobywając 3 miejsce.
  To nie koniec jego sukcesów. 2.12.2018 w Brzeszczach odbyły się kolejne zawody.
  Nasz kolega zdobył 2 miejsce .
  Serdecznie Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !


  Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

 • 14 listopada 2018r.Gala Wolontariatu

  Dnia 14.11.2018r. przedstawicielki  Szkolnego Koła Wolontariatu  wraz z opiekunką p. Kingą Frączek wzięły udział w uroczystej III  Gali Wolontariatu, która odbyła się w sali Kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury.
  Gala została zorganizowana przez Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę”. W uroczystości wzięło udział  21  szkół z powiatu wadowickiego i oświęcimskiego.
  Prezentację działań podjętych w dziedzinie wolontariatu przedstawiły uczennice kl. VIII.  Była to dla nich doskonała okazja do wymiany doświadczeń i rozmowy z innymi wolontariuszami. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowanie w postaci dyplomu i upominki związane z wolontariatem. Spotkanie to dało nam wiele radości i zmobilizowało do dalszej pracy.
  Pamiętajcie: WARTO POMAGAĆ!!!

 • 09 listopada 2018r.REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

  W piątek 9 listopada dokładnie o godz. 11.11 w naszej szkole zabrzmiał
  „Mazurek Dąbrowskiego”. Wspólnym śpiewaniem hymnu narodowego wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz dzieci z oddziału przedszkolnego włączyli się w akcję "Rekord dla Niepodległej", organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.


 • 08 listopada 2018r. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

  SP PaszkówkaW tym roku nasza szkoła przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i pozyskała 5000 zł. na zakup nowych książek do biblioteki szkolnej. Uczniowie składali do biblioteki swoje propozycje książkowe, które chcieliby przeczytać lub polecić kolegom. Na podstawie tej listy zostały zakupione książki dla każdej grupy wiekowej. Zarówno takie z dużymi literami dla klas młodszych jak i takie spełniające wymagania uczniów klas najstarszych oraz nowe lektury szkolne. W dniu 9 listopada odbyła się prezentacja zakupionych książek. Książki te zostały szybko wypożyczone przez uczniów.


  Wszystkim czytelnikom życzymy miłego czytania. Wielu mądrych i ciekawych książek, fascynujących podróży przez labirynty wyobraźni, wypraw do niezwykłych, fantastycznych światów oraz wielu emocji w towarzystwie ulubionych bohaterów literackich i przede wszystkim czasu, by nie zabrakło go na czytanie.

  Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

 • 08 listopada 2018r.Starszaki w projekcie "Piękna nasza Polska cała"

  SP PaszkówkaProjekt "Piękna nasza Polska cała" jest odpowiedzią na 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
  Głównym celem i założeniem programu jest poznanie historii państwa polskiego i symboli narodowych, tradycji, zwyczajów, tańców ludowych i potraw regionalnych.
  Starsza grupa przedszkolna przygotowała taniec na Święto Niepodległości, w sali zawisła gazetka z najważniejszymi informacjami o naszym kraju. Wspólnie z całą szkołą śpiewaliśmy hymn w ramach akcji "Rekord dla Niepodległej". W sali przedszkolnej odbył się pokaz mody patriotycznej gdzie nasi najmłodsi prezentowali stroje w barwach biało czerwonych.  Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

archiwum wiadomości »

sppaszkowka.iap.pl

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce

Autor

Przeglądaj w najnowszej wersji swojej przeglądarki. Wszelkie prawa zastrzeżone